TransmisjaNa żywo

Boże Narodzenie - Czy chcesz mieć dziecko?

Utworzono: wtorek, 26 grudzień 2023

Boże Dziecię z woli Boga Ojca Naszego i z Twojej Łaski dane nam jest uczestniczyć w tej odwiecznej tajemnicy narodzin Zbawiciela, z Twoich narodzin Jezu. Otwieramy przed Tobą nasze serca i umysły, otwieramy nasze domy, abyś Ty sam, jako Małe Dziecię, ale przede wszystkim, jako Król królów mógł nas prowadzić, przemieniać i kształtować.

A teraz Bóg Ojciec mówi do nas i zadaje osobiste pytanie (mówi szeptem, delikatnie, bez narzucania się - szanując wolną wolę człowieka, którą nas obdarzył z miłości do nas): Czy chcesz mieć dziecko? Co odpowiemy Bogu? Jakie dziecko – przecież ja jestem wdową, a ja jestem samotna, ja jestem stary, a ja jestem bezpłodny, ja jestem za młody jeszcze - chyba mam czas? A Bóg pyta każdego z nas - czy chcesz przyjąć dziecko? Mojego Syna Jednorodzonego, którego posyłam do ciebie, aby cię prowadził, aby dawał ci radość i miłość Mą? Czy mówiąc do Mnie, że otwierasz drzwi swego domu, że otwierasz serce swoje - to mówisz to z wiarą i ufnością, że oczekujesz na przyjście Mego Syna do twojego życia? Czy mówisz te słowa, jako następstwo twoich uczuć wypływających z twej duszy? Czy to mówisz z potrzeby pobożności, a później starasz się to zrozumieć?

- Nic nie musisz rozumieć - przyjmij Me Dziecię do serca swego, a o wszystko inne Ja się zatroszczę - mówi do nas Bóg Ojciec. Nie dbaj o nic, tylko o miłość. "Przypatrzcie się krukom: nie sieją ani żną; nie mają piwnic ani spichlerzy, a Bóg je żywi. O ileż ważniejsi jesteście wy niż ptaki!".

RRz

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Wpłaty na potrzeby parafii

Informacja

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

✉ parafia (.M.) podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj1754
Wczoraj2733
Ogółem3415226