TransmisjaNa żywo

Bądź mężny i mocny

"Czyż ci nie rozkazałem: Bądź mężny i mocny? Nie bój się i nie lękaj, ponieważ z tobą jest Pan, Bóg twój, wszędzie, gdziekolwiek pójdziesz" (Joz 1, 9)

Nasze pokusy

"Kto doznaje pokusy, niech nie mówi, że Bóg go kusi. Bóg bowiem ani nie podlega pokusie ku złemu, ani też nikogo nie kusi" (Jk 1, 13)

Muzyczna droga krzyżowa

Grupa muzyczna Abeamus działająca przy naszej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie zaprasza wszystkich serdecznie na nabożeństwo drogi krzyżowej. Już 25 września o godz. 20:00 odbędzie się muzyczna droga krzyżowa.

"Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas aranżacje znanych utworów religijnych pomogą nam wyciszyć się od zgiełku dnia codziennego i jeszcze mocniej przeżyć mękę naszego Pana Jezusa Chrystusa. Serdecznie zapraszamy". - mówi założyciel zespołu Patryk Moszkowicz.


Posłuchajmy utworu zespołu ABEAMUS - "Niechaj Płomień:  https://youtu.be/76ZVCyR4ebk

Fotorelacja z odpustu parafialnego

„Krzyż – drzewo życiodajne” – pod takim hasłem przeżywaliśmy tegoroczne Triduum przygotowujące do uroczystości odpustowych w naszej parafii. Ksiądz Wiesław Rafacz, poczynając od piątkowej konferencji przekonywał każdego z nas, że bez krzyża nasze ziemskie życie nie ma sensu. Uświadamiał, że tu na ziemi jesteśmy jedynie turystami, którzy nie powinni skupiać się na rzeczach materialnych, tylko na celu swej podróży – niebieskim Jeruzalem.

14 września – dzień odpustu, zgromadził w naszym kościele licznych wiernych, którzy wpatrzeni w wywyższonego na krzyżu Chrystusa dali tym samym świadectwo swojej wiary. Uroczysta msza święta odpustowa została odprawiona tradycyjnie o godzinie 18.00, a przewodniczył jej w tym roku J. E. Ks. biskup Edward Białogłowski. W wygłoszonej homilii, ksiądz biskup nawiązał do historii budowy naszej świątyni przekonując, że determinacja związana z obroną krzyża, jaką wówczas okazali zarówno kapłani, jak i osoby świeckie, powinna cały czas trwać, gdyż w obecnych czasach krzyż jest bezczeszczony a jego znaczenie marginalizowane i wypaczane. O oprawę muzyczną wieczornej Eucharystii zadbał chór parafialny Soli Deo oraz schola dziecięca Pod Wezwaniem, a w przygotowanie liturgii słowa zaangażowani byli członkowie rady parafialnej i Caritasu. Na zakończenie mszy świętej odbyła się procesja wokół kościoła zakończona błogosławieństwem przy krzyżu misyjnym.

Wdzięczni Panu Bogu za możliwość przeżycia tego świętego czasu, jednoczącego nas jako parafian przy krzyżu Jezusa, idźmy odważnie w przyszłość. Niech strach wywoływany przez zbytnią troskę o jutro czy przed chorobą, nie przysłoni prawdy: że nie ma większej MIŁOŚCI nad tą podwyższoną na życiodajnym drzewie, a człowiek tylko z Jezusem w sercu może być pewny zwycięstwa.

J

Zdjęcia: Mieczysław Grucel

Odpust parafialny - zapowiedź

Odpust parafialny to uroczystość patrona danego kościoła, w naszej parafii wywyższamy Krzyż Święty na którym umarł nasz Zbawiciel. Dzień odpustu jest związany z możliwością uzyskania daru duchowego jakim jest odpust zupełny czyli darowanie wszystkich kar doczesnych za popełnione grzechy.

"...przez posługę swojego Kościoła Bóg okazuje swoje miłosierdzie światu, udzielając mu cennego daru, który od bardzo dawna nosi miano odpustu" - papież Jan Paweł II

Już 11 września odbędzie się Msza Św. z nauką ogólną, w sobotę 12 września będzie spowiedź - tak ważna podczas odpustu. 14 września odbędzie się uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem bpa Edwarda Białogłowskiego o godz. 18:00. Nauki w tym roku poprowadzi ks. Wiesław Rafacz. 

Szczegóły na plakacie

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

email: parafia(AT)podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj827
Wczoraj2184
Ogółem529587