TransmisjaNa żywo

Intronizacja NSPJ

Utworzono: niedziela, 28 sierpień 2022
Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa
W każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00 odbywa się czuwanie przed Najświętszym Sakramentem do godz. 19:30. Zapraszamy do wstąpienia w szeregi tej wspólnoty. Nie zatracaj czasu na rzeczy przyziemne - adoruj Boga, czuwaj przy Nim i ufaj Mu. Zapraszamy - tyle tylko możemy uczynić. Twoja wolna wola.

Wspólnota rozpoczęła swoją działalność w 2022 r.
Aktualna liczba członków: 10
Opiekun z ramienia parafii: ks. proboszcz Dariusz Gościmiński
Świecka osoba odpowiedzialna: Roman Rzońca

Rola i zadania Wspólnoty dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa:

- Przybliżanie miłości Pana Jezusa i odwzajemnianie jej przez własne życie codzienne (życie w stanie łaski uświęcającej).
- Wynagrodzenie Sercu Pana Jezusa za grzechy nasze, naszych rodzin, grup, parafii, społeczności, Polski przez cotygodniową adorację Najświętszego Sakramentu.
- Uczestnictwo w pierwszo-piątkowym nabożeństwie wynagradzającym.
- Msza święta wynagradzająca, posty, modlitwy, różaniec, droga krzyżowa...
- Jednoczenie wszystkich grup z parafii w tym dziele oraz wszystkich parafian niezrzeszonych w żadnej wspólnocie
- Organizowanie czuwań, pielgrzymek, rekolekcji.
- Rozpowszechnianie przesłania Pana Jezusa do Rozalii Celakówny przez książki, ulotki, opracowania. 

Pan Jezus prosił Marię Małgorzatę, aby dokonać intronizacji Najświętszego Serca. Następnie powiedział do Rozalii Celakówny:

„Dziecko, Maria Małgorzata dała poznać światu Moje Serce, wy zaś kształtujcie dusze na modłę Mojego Serca. Intronizacja to nie jest tylko formułka zewnętrzna, ale ona ma się odbyć w każdej duszy. W tej sprawie trzeba dużo cierpieć, trzeba całkowicie być ofiarą. Tak, będziecie wiele cierpieć dla intronizacji”.

Wskazując na serce, Jezus wskazuje na miłość, dobroć, pokój, miłosierdzie, sprawiedliwość i wszelakie dobro, które wypływa z Jego Serca, by królowało wśród nas. Tylko Serce Jezusa oddaje sens dążenia do zbawienia, a przez to jest sednem starań o wprowadzenie Królestwa Bożego do naszego serca, a dzieje się to tylko przez przez miłość. Jezus prosi także o uznanie go Królem i o przestrzeganie praw Bożych, liczenie się z Jego władzą, mocą, sprawiedliwością i wolą. Jeżeli pragniesz żyć z Jezusem i razem z Nim królować, musisz nauczyć się żyć zgodne z Ewangelią. Jezus, Bóg-Człowiek narodził się z ciała Kobiety, aby pokazać, że wystarczy tylko Bogu Ojcu zaufać, przestrzegać dekalogu, wypełniać wolę Bożą i z miłością budować Królestwo Boże, a wszystko inne będzie Ci dane.
Jeśli pragniesz, aby Jezus był w Twoim życiu na pierwszym miejscu musisz dokonać intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Czyli dokonać aktu osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, uczynić Go przewodnikiem twego życia i prosić, aby Serce Jezusa przemieniło twoje serce i życie. Bóg pragnie królowania w naszym życiu. Twoja wolna wola.

Wspólnota ma charakter otwarty dla wszystkich parafian i sympatyków naszej parafii. Jezus chce być Królem twojego życia. A czy tego pragniesz? Przyjdź i porozmawiaj z nim o tym...

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Wpłaty na potrzeby parafii

Informacja

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

✉ parafia (.M.) podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj847
Wczoraj5926
Ogółem3596237