Do kancelarii parafialnej prosimy dzwonić tylko w godzinach jej urzędowania. Kancelaria jest czynna w zależności od okresu. 
- w okresie wakacyjnym i w czasie ferii zimowych od 7:00 do 8:00
- w okresie roku szkolnego od 16:30 do 17:15

W sprawach pilnych i w nagłej potrzebie można zadzwonić o każdej porze.
Kancelaria

TransmisjaNa żywo

Słuchaj głosu serca

"Jeśli będziesz zważał na głos serca, odkryjesz swą bliskość względem Boga i innych" (papież Franciszek)

Wydarzenia na dzisiaj

Czyńmy dobro

"Kto zaś umie dobrze czynić, a nie czyni, grzeszy" (Jk 4, 17)

Koniec obowiązków proboszcza ks. Franciszka Kołodzieja

Ksiądz biskup Jan Wątroba zwolnił z obowiązków proboszcza ks. Franciszka Kołodzieja w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie, a w jego miejsce powołał ks. dr Edwarda Rusina. 

20 sierpnia 2017 r. odbyła się uroczysta Msza Św. dziękczynna w kościele przy ul. Krakowskiej, podczas której wierni dziękowali Bogu za 39-letnią posługę ks. Franciszka. Mszę Św. odprawił sam ks. Franciszek Kołodziej i jak mówił jest to jego ostatnia Eucharystia w roli proboszcza.

"...tym pozdrowieniem luturgicznym, upraszającym pokój i zmiłowianie pragnę dziękować razem z Wami Bogu za 39 lat pobytu na tej górce samego Pana naszego Jezusa Chrystusa, który zamieszkał w stajence betlejemskiej (dzisiaj już mieszka w świątyni) - kocha nas i prowadzi historię zbawienia nadal. Witam Was wszystkich - kochani..." - mówił ks. Franciszek na rozpoczęcie Eucharystii. 

W homilii ks. Franciszek zwrócił uwagę na pokorę, która najbardziej podoba się Bogu. Tłumaczył, że pycha jest po ludzku rzecz biorąc normalna, chociaż przejawia się też, jako duma. Ta normalność może mieć negatywne konsekwencje w relacjach z bliźnimi, które prze to często są zachwiane. 

"...gdy człowiek ze szczerością i prostotą przyznaje się do błędów - inni nabierają do niego szacunku..." - podkreślił ks. Franciszek.

Podziękowania i przesłanie...

"Czuwajcie i módlcie się", "Jestem z Wami", "Pokój Wam", "Otwórzcie drzwi Chrystusowi", "Nie lękajcie się", "Czas na odpoczynek będzie w Niebie" 

Dyplom zasługi

Na zakończenie Eucharystii ks. Władysław Jagustyn reprezentujący księdza biskupa powiedział:

"Dla wszystkich parafian i dla Rzeszowa znanym faktem było zaangażowanie księdza kanonika Franciszka Kołodzieja w dzieło miłosierdzia w szerokim tego słowa znaczeniu. Ksiądz biskup kieruje dyplom wdzięczności dla ks. kanonika Franciszka za pomoc potrzebującym. Z pasterskim błogosławieństwem podpisał bp ordynariusz Jan Wątroba oraz dyrektorzy Caritas ks. Stanisław Słowik i ks. Władysław Jagustyn. Również szczególnym znakiem będzie statuetka Św. Brata Alberta, którą wręczy prezes Rzeszowskiego Towarzystwa im. Św. Brata Alberta - Aleksander Zacios."

Statuetka to replika pomnika, który jest przy ul. Jana Styki w Rzeszowie gdzie znajduje się schronisko dla bezdomnych i kuchnia dla ubogich. 

Podziękowania dla dotychczasowego proboszcza naszej parafii skierowali reprezentanci wspólnot parafialnych, róż różańcowych, szkół, chóru parafialnego, (którego założycielem i promotorem jest ks. Franciszek Kołodziej), LSO - Liturgicznej Służby Ołtarza, oazy, poradni rodzinnej, Caritas oraz liczni wierni indywidualni, a wśród nich dzieci.

Wzruszony i onieśmielony ks. Franciszek będzie służył nadal Bogu i ludziom.

"Jest OK! Alleluja i do przodu...", jak mówił...

Roman Rzońca

fot. Dawid Rzońca, LSO

 

 

 

 

 

 

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Wpłaty na potrzeby parafii

Informacja

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

✉ parafia (.M.) podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj83
Wczoraj3764
Ogółem3037155