TransmisjaNa żywo

Kalendarz parafialny

Wspólnota dla Intronizacji NSPJ

Piątek, 12 Lipiec 2024 r. 18:00
Wspólnota dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa
Pan Jezus prosił Marię Małgorzatę (a później prosił o to Rozalię Celakównę), aby dokonać Intronizacji Swojego Najświętszego Serca. Wskazując na Swoje Serce, Jezus wskazuje na miłość, dobroć, pokój, miłosierdzie, sprawiedliwość i wszelakie dobro, które wypływa właśnie z Jego Serca, by królowało wśród nas. Tylko Serce Jezusa oddaje sens dążenia do zbawienia, a przez to jest sednem starań o wprowadzenie Królestwa Bożego do naszego serca, a dzieje się to tylko przez przez miłość. Jezus prosi także o uznanie go Królem i o przestrzeganie praw Bożych, liczenie się z Jego władzą, mocą, sprawiedliwością i wolą. Jeżeli pragniesz żyć z Jezusem i razem z Nim królować, musisz nauczyć się żyć zgodne z Ewangelią. Jezus, Bóg-Człowiek narodził się z ciała Kobiety, aby pokazać, że wystarczy tylko Bogu Ojcu zaufać, przestrzegać dekalogu, wypełniać wolę Bożą i z miłością budować Królestwo Boże, a wszystko inne będzie Ci dane.
Jeśli pragniesz, aby On był w Twoim życiu na pierwszym miejscu musisz dokonać Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa. Czyli dokonać aktu osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, uczynić Go przewodnikiem twego życia i prosić, aby Serce Jezusa przemieniło twoje serce i życie. Bóg pragnie królowania w naszym życiu.
W każdy piątek po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18:00 odbywa się czuwanie przy Najświętszym Sakramencie do godz. 19.30. W czwarte piątki miesiąca czuwanie to jest połączone z nabożeństwem do Krzyża świętego wraz z muzyczną drogą krzyżową. Zapraszamy do wstąpienia w szeregi tej wspólnoty. Nie zatracaj czasu na rzeczy przyziemne - adoruj Boga, czuwaj przy Nim i ufaj Mu. Zapraszamy - tyle tylko możemy uczynić. Twoja wolna wola.

Szczegóły o wspólnocie
Informacje dodatkowe:
BŁOGOSŁAWIEŃSTWO I ZACHĘTA OJCA ŚWIĘTEGO BENEDYKTA XV

„Pragniemy, aby rodziny chrześcijańskie poświęcały się uroczyście Boskiemu Sercu Jezusa i to zaraz od dziś. Błogosławimy wszystkie i każdą poszczególną rodzinę, która się przyczyni w ten sposób do uznania społecznego najwyższej władzy i praw miłości Serca Jezusa nad rodzinami chrześcijańskimi”.

Z Watykanu 14 stycznia 1916 r. Benedykt XV, Papież 12-go maja 1917 roku. Jego Świątobliwość Benedykt XV dał nowe błogosławieństwa dziełu Intronizacji i tak określił jego program: „ Przez Intronizację pragniemy dać lepsze poznanie Jezusa Chrystusa i staramy się przywrócić Jego prawa nad rodziną i społeczeństwem”.

SŁOWA KARDYNAŁA MERCIERA

Do Intronizacji, przywiązane są tak liczne łaski i tak widoczny pożytek, że szczęśliwymi można nazwać tych, którzy ją zrozumieli i uczynić potrafili. Są oni godni zazdrości. Praktyka ta wyda owoce jak najzbawienniejsze i zjedna dla członków rodzin poświęconych najobfitsze błogosławieństwa niebieskie i łaski zbawienia.

SŁOWA OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

I ja zachęcam was do odnowy i rozwoju czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przybliżajcie do tego źródła życia i świętości osoby, rodziny, wspólnoty parafialne, środowiska, aby mogły z Niego czerpać niezgłębione bogactwo Chrystusa. Tylko ludzie w miłości wkorzenieni i ugruntowani potrafią przeciwstawić się cywilizacji śmierci i tworzyć na gruzach nienawiści, pogardy i przemocy cywilizację, która ma swe źródło w Sercu Zbawiciela.
Miejsce: Parafia pw. Podwyższenia Krzyża Św. w Rzeszowie, ul. Krakowska 18
Kontakt: ☎ +48 728 260 287

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania

Msze Święte

W niedziele i święta:

700, 830, 1000, 1130, 1245, 1800

W dni powszednie:

 630 i 1800

Konto parafii

PKO BP I O Rzeszów

61  1020  4391  0000  6502  0056  4120

Wpłaty na potrzeby parafii

Informacja

Adres parafii

35-111 Rzeszów

ul. Krakowska 18

☎  +48 728 260 287

✉ parafia (.M.) podwyzszenie.pl

     Licznik odwiedzin

Dzisiaj646
Wczoraj5926
Ogółem3596036