Tajemnica Ducha Bożego

"Tego, co Boskie, nie zna nikt, tylko Duch Boży" (1 Kor 2, 11)

Dla siebie nawzajem...

"Bądźcie dla siebie nawzajem dobrzy i miłosierni! Przebaczajcie sobie, tak jak i Bóg nam przebaczył w Chrystusie" (Ef 4, 32)

II niedziela Adwentu

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

8.12.2019 r.

1. Kalendarz Liturgiczny: piątek: wsp. św. Łucji. W środę tradycyjnie zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do składania intencji w koszyku, piątek – Nabożeństwo do św. Gemmy, sobota: wsp. św. Jana od Krzyża.


2. Dzisiaj wypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Od godz. 12.00 – 13.00 będziemy przeżywać „Godzinę Łaski”, która łączy się z obietnicami Maryi, że ześle wiele łask dla duszy i ciała dla modlących się w tej godzinie. Po zakończeniu Mszy św. o godz. 11.30 będziemy kontynuować czuwanie modlitewne, odmawiając Różaniec.


3. Trwa adwent. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian a szczególnie całe rodziny na roraty, które w naszej parafii będą od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony adwentowe i przed Mszą św. zgromadziły się pod chórem.


4. Dzisiaj przeżywamy XX dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po każdej Mszy św. będzie zbiórka do puszek, przeznaczona na ten cel. Dzisiejsza składka jest przeznaczona na cele parafialne. Dzisiaj o godz.17.00 odbędzie się w kościele św. Rocha w Rzeszowie koncert piosenki kresowej z udziałem scholi z Przemyślan k. Lwowa. Serdecznie zapraszamy.


5. W środę w Domu Diecezjalnym „Tabor” o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie.


6. W środę, piątek i sobotę wypadają Kwartalne Dni Modlitw w intencji prawdziwie chrześcijańskiego życia rodzin.


7. W czwartek zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o dar potomstwa i z modlitwą o błogosławieństwo dla matek oczekujących dzieci. O godz. 17.30 różaniec, 18.00 Msza Święta, 18.40 adoracja z modlitwą.


8. Ruch Światło-Życie Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na świadectwo i koncert grupy „Wyrwani z Niewoli” w dniu 11 grudnia (środa) na godz. 19.00. Spotkanie odbędzie się na dużej auli DD TABOR w Rzeszowie. Wstęp wolny.


9. Caritas parafialny będzie rozprowadzał świece wigilijne w dni powszednie po Mszy św. roratniej, a w niedzielę po każdej Mszy św. Ofiara za duże świece wynosi 12 zł, a za małe 5 zł. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć opłatki.


10. Spotkania: poniedziałek: Seminarium Odnowy Wiary po Mszy św. wieczornej, wtorek: spotkanie LSO, środa: spotkanie chóru „Soli Deo” o godz. 19.00, spotkanie kandydatów na ministrantów po Mszy św. wieczornej; czwartek: spotkanie Odnowy w Duchu Świętym „Emaus”, sobota: spotkanie scholi.


11. Dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie kościoła parafianom z ul. Broniewskiego 19. Prosimy o to teraz parafian z ul. Broniewskiego 17. Bóg zapłać.


12. Zachęcamy do zakupu prasy katolickiej, zabrania ze sobą gazetki parafialnej.


13. Solenizantom tygodnia oraz gościom i wszystkim parafianom życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania