Nasza ufność

"Ufność, którą w Nim pokładamy, polega na przekonaniu, że wysłuchuje On wszystkich naszych próśb zgodnych z Jego wolą. A jeśli wiemy, że wysłuchuje wszystkich naszych próśb, pewni jesteśmy również posiadania tego, o cośmy Go prosili." (1 J 5, 14-15)

Można stracić wszystko

"Jak wiele tracą ci, którzy polegają na sobie" (św. Teresa Wielka)

XXV niedziela zwykła

22.09.2019 r.

 


1. Kalendarz Liturgiczny: poniedziałek: wsp. św. o. Pio. W środę tradycyjnie zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zachęcamy do składania intencji w koszyku, czwartek: wsp. św. Kosmy i Damiana. Jest to dzień Imieniny ks. Damiana. Polecajmy Go w modlitwie, piątek: wsp. św. Wincentego a Paulo, sobota: wsp. św. Wacława.

2. W trosce o świętość małżeństw naszej parafii oraz umacnianie rodziców w katolickim wychowaniu dzieci, pragniemy serdecznie zaprosić na spotkanie nowotworzonej grupy parafialnej – Domowego Kościoła. Pierwsze, organizacyjne spotkanie odbędzie się w przyszłą niedzielę 29 września bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 11.30 w salce nad zakrystią. Zaproszenie kierowane jest do małżeństw sakramentalnych z każdym stażem małżeńskim, które chcą zrobić coś dobrego dla siebie i swoich rodzin. W te samą niedzielę zostanie ustalony stały, dogodny dla przybyłych, termin comiesięcznych spotkań. Również w przyszłą niedzielę w sposób szczególny będziemy modlić się w intencji wszystkich rodzin. Małżeństwa będą mogły też odnowić swoje przyrzeczenia, składane w dniu ślubu.
3. Bardzo serdecznie zapraszamy chętne osoby do współpracy w redagowaniu gazetki parafialnej. Zgłoszenia u ks. Kamila.

4. Siostry Pallotynki, które gościły u nas w parafii 1 września br. składają serdeczne podziękowanie za możliwość podzielenia się świadectwem o pracy misyjnej oraz za złożone ofiary.
5. Jako duszpasterze składamy serdeczne podziękowanie wszystkim parafianom oraz grupom, które włączyły się w przygotowanie uroczystości odpustowych. Bóg zapłać !
6. 28 września 2019 r., w sobotę, odbędzie się ogólnoświatowa akcja „Iskra Bożego Miłosierdzia” – Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. W Rzeszowie nabożeństwo odbędzie się o godz. 15.00 na placu Biskupów Janów z Rzeszowa przy kościele farnym. Zapraszamy.
7. Zapraszamy na  XXXV.  Ogólnopolską Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 21-22 września 2019 r. pod hasłem „Rodzina sanktuarium życia.”

8. Spotkania: wtorek: spotkanie LSO, środa: spotkanie Odnowy w Duchu Świętym „Emaus” u oo. Bernardynów o g. 19.15.

9. Dziękujemy za złożone ofiary na sprzątanie kościoła parafianom z ul. Mikołajczyka 6, klatka I. Prosimy o to teraz parafian z ul. Mikołajczyka 6, klatka II. Bóg zapłać.
10. Solenizantom tygodnia oraz gościom i wszystkim parafianom życzymy obfitych Bożych darów i wielu znaków ludzkiej miłości.

 

Nasze pismo parafialne "ZNAK ZBAWIENIA"

 

Pismo parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Rzeszowie "ZNAK ZBAWIENIA" wydawane jest w każdą niedzielę. 

W tym piśmie podejmowane są różne sprawy z dziedziny teologii np. tłumaczenie słowa Bożego. Zamieszczane są intencje Mszy Św. na dany tydzień, niektóre ważniejsze ogłoszenia i informacje dotyczące życia parafii.

Zapraszamy do czytania tej gazetki oraz do czytania prasy katolickiej w ogóle. 

Nagrania audio do odsłuchania